Na co se nás nejčastěji ptají obchodní partneři

Ať už chcete žaluzie prodávat v Česku, v Itálii nebo Japonsku – nejdřív nám prosím vyplňte nezávazný formulář. Poté se vám ozve náš obchodník a domluví si s vámi schůzku.

Na ní vám představí naši firmu, připraví materiály a zodpoví všechny dotazy. Domluvíte se také na zaslání podkladů, které potřebujeme pro zhotovení smlouvy. Jakmile si vše doladíme, partnerskou smlouvu pro vás připravíme a vy můžete začít objednávat.

Pokud se o nás chcete dozvědět víc a nemáte to moc z ruky, určitě přijeďte do naší výroby v Kralicích na Hané – provedeme vás výrobní halou i práškovou lakovnou a ukážeme vám, jak vyrábíme venkovní žaluzie na prvotřídním strojním vybavení. Jen nám dejte dopředu vědět, kdy dorazíte, ať se vám můžeme naplno věnovat.

Všechny výhody partnerství jsme sepsali v sekci Staňte se partnerem.

V Česku dodáváme desítkám firem, celosvětově jsou jich stovky. Ať už jste montážník, developer nebo architekt, budeme o vás jako o svého partnera pečovat:

 • ke standardní 2leté záruce na stínění vám přidáme další 2 roky navíc,
 • zdarma proškolíme vaše montéry v servisu i montáži žaluzií,
 • dáme vám produktové katalogy, manuály i montážní návody,
 • pokud máte klienta či investora, který potřebuje atypické řešení, pomůžeme s návrhem řešení na míru,
 • lamely vám seženeme v jakémkoli barevném odstínu ze vzorníku RAL,
 • v naší práškové lakovně pro vás nalakujeme v jakékoli barvě i krycí plechy a příslušenství žaluzií.

Od prvního dne spolupráce navíc komunikujete s jediným obchodníkem, který vás dokonale zná a přesně ví, co potřebujete. Další výhody partnerství se dočtete v sekci Staňte se partnerem.

Na vaši poptávku odpovíme nejpozději do druhého dne a všechny standardní žaluzie pro vás vyrobíme do 10 pracovních dní od zadání objednávky. Na způsobu doručení se domluvíme – pro zboží si můžete přijet vlastním autem nebo vám žaluzie dovezeme. Doba doručení ale záleží i na vzdálenosti, například do Austrálie putují žaluzie letecky nebo lodí, to zabere někdy i dalších 10 dní.

Přečtěte si podrobnosti o dopravě v přepravních podmínkách.

Pravidelně testujeme odolnost žaluzií proti větru a korozi. Například naše žaluzie S‑90 o šířce do jednoho metru vydrží nápor větru až o rychlosti 88 km/​hod. Větší žaluzie, třeba o šířce 4 metrů, pak odolají větru téměř 50 km/​hod. Všechny hodnoty tak s rezervou splňují funkční a bezpečnostní požadavky podle evropské normy EN 13659:2004+A1:2008.

Aby žaluzie obstály i v přímořských oblastech, kde je slané ovzduší, pravidelně testujeme komponenty v umělých komorách a vystavujeme je solné mlze s 5% koncentrací chloridu sodného. Všechny komponenty našich žaluzií splňují požadavky normy ČSN EN 13659.

Části žaluzií, které jsou přímo vystavené venkovnímu prostředí, mají hodnocení odolnosti C4 – vydrží v solné komoře 10 dní, aniž by vykazovaly známky koroze. Všechny ostatní komponenty pak mají hodnocení C2 – v komoře vydrží 48 hodin.

Na kvalitu dbáme i při lakování žaluzií: práškové barvy i přípravky, které používáme na chemickou úpravu materiálů, mají certifikáty kvality od německé společnosti GSB International nebo švýcarské organizace Qualicoat.

Více o tom, jak testujeme, se dočtete v článku na našem blogu.

S výrobou žaluzií máme 30 let zkušeností a za tu dobu jsme proces výroby vybrousili do posledního detailu: například používáme širší 8mm textilní pásku a zaoblený otvor, který nemá ostré hrany a neničí pásku při pohybu žaluzie. Materiály a komponenty žaluzií navíc dovážíme od špičkových výrobců například ze Švýcarska nebo Německa. Přesto všechny standardní žaluzie vyrobíme do 10 pracovních dní od zadání objednávky a navíc dáváme na veškeré stínění 2+2 roky záruku.

Už během výroby žaluzie přesně seřídíme, aby je montéři na stavbě hned po vybalení mohli ukotvit. A abychom instalaci usnadnili ještě víc, vyrábíme kromě žaluzií i samonosné systémy. Díky nim ušetří montážník u každé žaluzie desítky minut práce.

V NEVĚ máme také vlastní konstrukční oddělení, které si poradí i se zdánlivě nemožným zadáním a vymyslí pro vás i atypické řešení na míru.

Prodejem žaluzií to u nás ale nekončí – nabízíme také servisní pomoc a technickou podporu, kdykoliv je potřeba.

Pokud chcete, žaluzie si můžete vyzvednout sami u nás v závodě. Naložíme vám je kdykoli mezi 8. a 22. hodinou (přijeďte ale prosím nejpozději ve 21 hodin).

Jestli to máte do Kralic daleko, rádi vám zboží přivezeme. Po České republice, na Slovensko, do Rakouska či Slovinska k tomu většinou využíváme vlastní auta.

Nebo se domluvíme s veřejným dopravcem. Přes něj vám doručíme malé balíčky (například příslušenství či motory) nebo klidně celé kamiony žaluzií. Vyřídíme přitom za vás veškeré papírování. A jestli na objednávku spěcháte, dejte nám vědět – zařídíme expresní doručení.

Našim produktům věnujeme důslednou péči nejen ve výrobě, ale i při balení. Podle toho, jaké zboží si objednáte a jakou dopravu zvolíte, zabalíme výrobky do bublinkové folie, kartonové krabice, na paletu nebo je dáme do přepravní bedny. Každou žaluzii ale balíme vždy zvlášť.

Krabice si vyrábíme na míru – máme stroj, který přizpůsobí velikost krabice rozměrům žaluzií a pracuje s nekonečnou lepenkou, takže vždy spotřebuje jen nutné množství materiálu a netvoří zbytečný odpad.

Přečtěte si kompletní přepravní podmínky.

Reklamací řešíme jen minimum, ale když už, vyřeší je s vámi obchodník, kterého dobře znáte. Obrátit se na něj můžete kdykoli e‑mailem, telefonicky nebo osobně.

Jakmile se domluvíte, pošlete nám reklamované zboží zpět v kompletním stavu. Přiložte k němu prosím písemný doklad (potvrzení objednávky nebo reklamační protokol) s označením čísla zakázky, popisem závady a kontaktními údaji. A připojte i fotodokumentaci nebo videozáznam závady.

Reklamaci v co nejkratším čase posoudíme, výrobek opravíme, nebo vám ho vyměníme za nový.

V případě reklamace motorů doručíte motor k nám do závodu v Kralicích na Hané – my jej otestujeme s naším technikem a pošleme výrobci. Vždy se snažíme zajistit co nejrychlejší vyřízení reklamace.

Podrobnosti najdete v našem reklamačním řádu.


Na co se nejčastěji ptají koncoví zákazníci

Jako koncový zákazník si přímo od nás žaluzie nekoupíte. Pokud máte o stínicí techniku NEVA zájem, prohlédněte si seznam prodejců, u kterých žaluzie NEVA pořídíte.

Vyrábíme výhradně venkovní žaluzie. Ty totiž oproti těm vnitřním odrážejí paprsky ještě předtím, než vůbec proniknou do místnosti. Díky tomu bude u vás doma i v těch největších vedrech příjemně.

Kromě žaluzií najdete v naší nabídce také samonosné nebo fasádní systémy, díky kterým žaluzie rychle ukotvíte na stavbu. Vyrábíme i další příslušenství k venkovním žaluziím, například ISO-KASTL – kryt, který usnadňuje montáž venkovních žaluzií pod omítku.

Pro ještě větší pohodlí obstaráme i chytré motory pro ovládání žaluzií nebo dodáme rolovací sítě proti hmyzu na míru.

Vlastní prodejnu nemáme, žaluzie NEVA zatím můžete vidět pouze u našich partnerů.

Venkovní žaluzie mívají nejčastěji lamely typu Z, S nebo C, občas narazíte také na žaluzie označené jako F.

Žaluzie s lamelami ve tvaru S a Z (například S‑90, Z‑90 nebo Z‑70) jsou modernější. Díky jejich tvaru do sebe lamely přesně zapadají a po zatemnění vytváří v místnosti větší tmu než žaluzie C. Na okrajích navíc mívají vlisovanou gumu (těsnění), takže jsou příjemně tiché, i když venku fouká vítr. Právě žaluzie Z‑90 jsou nejprodávanější z naší nabídky.

Lamely ve tvaru C (například C‑80 nebo C‑65) můžete naklápět na obě strany, takže světlo odstíníte nahoru ke stropu nebo dolů k podlaze – podle toho, co je vám zrovna příjemnější. Nicméně nejsou domykatelné, takže i po zatemnění nevytváří takovou tmu jako žaluzie Z nebo S. Hodí se proto spíš do místností, kde vám stačí mírnější zastínění.

Žaluzie typu F (například F‑80) mají několik výhod. Tou největší je velmi nízký paket – lamely jsou plošší, takže žaluzie po vytažení nezabírá na horním rámu okna tolik místa. To oceníte zejména na menších oknech, kde je důležité, aby vám paket příliš neubíral na světlé výšce. Lamely lze rovněž naklápět na obě strany.

Víc informací o jednotlivých typech lamel se dočtete na našem blogu, kam jsme sepsali velkého průvodce výběrem lamel.

Ano, využijte k tomu program Nová zelená úsporám, který spustilo Ministerstvo životního prostředí. Díky němu mohou vlastníci domů získat dotaci na stavbu nebo rekonstrukci nemovitostí s nízkou energetickou náročností. Dotace se vztahuje i na naše venkovní žaluzie, včetně podomítkového krytu ISO-KASTL nebo sendvičových desek.

Na venkovní stínění přispívá Nová zelená úsporám částkou:

 • 500 Kč/​m² stíněné plochy, jde-li o stínicí techniku s manuálním ovládáním (mechanické i motorické),
 • 1 000 Kč/​m² stíněné plochy, jde-li o stínicí techniku s inteligentním automatickým ovládáním.

Žádost o dotace musíte podat do konce roku 2021. V článku na blogu jsme sepsali návod, jak dotaci získáte krok za krokem.

Základem správné údržby je čištění alespoň dvakrát do roka – na konci léta a zimy. V těchto obdobích se žaluzie nejvíc zanáší pylem, prachem nebo hmyzem. K čištění využívejte pouze vodu se saponátem nebo mýdlovou vodou:

 1. Žaluzie sklopte (zatemněte) a opláchněte je vodou. Můžete použít zahradní hadici nebo parní čistič.
 2. Každou lamelu očistěte hadříkem namočeným ve vodě se saponátem. Utírejte je vždy jedním tahem v jednom směru. Stejným způsobem očistěte také vodicí profily.
 3. Nakonec žaluzie opět opláchněte vodou.

Kromě pravidelného čištění žaluzie několikrát do roka důkladně prohlédněte a zaměřte se na stav textilních pásků a žebříčků, opotřebení lanek nebo uvolněné šrouby držáků vodicích profilů.

Kompletního průvodce údržbou venkovních žaluzií najdete na našem blogu.

Venkovní žaluzie bývají dražší než ty vnitřní, jejich cena ale nikdy není pevně daná. Vyrábí se totiž na míru podle toho, v jakém stavu je vaše stavba nebo jak chcete žaluzie ovládat. Výsledná cena se pak vypočítá podle rozměrů, typu ovládání nebo barvy žaluzií.

Konkrétní částku vám sdělí váš prodejce nebo montážník, jakmile si odsouhlasíte provedení žaluzií. Pokud vás cena žaluzií zajímá víc, přečtěte si článek na našem blogu.

Žaluzie NEVA vám na domě vydrží až desítky let. Pracujeme totiž s prvotřídními komponenty od prověřených výrobců například ze Švýcarska nebo Německa. Používáme například širší 8mm textilní pásku, která je podle nezávislých testů nejkvalitnější páskou na evropském trhu.

Abychom dokázali, že jsou žaluzie opravdu kvalitní, ke standardní 2leté záruce přidáváme další 2 roky navíc. Na všechny typy motorů dostanete 5letou záruku.

Montáž žaluzií se skládá z více kroků a záleží při ní na každém detailu, do instalace svépomocí se proto nepouštějte. Neodbornou montáží byste se navíc mohli připravit o záruku.