Všechny venkovní žaluzie i screenové rolety vyrábíme na míru. Zajímá vás proč?

16. 9. 2021

Kdybyste se prošli naším skladem, nenajdete v něm žádné hotové žaluzie nebo látkové rolety. Skladujeme totiž pouze výrobní materiál – lamelové svitky nebo role navinuté látky – ze kterých vždy na míru pro každou objednávku vyrábíme finální produkt. U žaluzií i rolet totiž hrají roli milimetry a jakékoliv prefabrikované řešení by představovalo zbytečné riziko, že jej neprodáme.

Jak přesně funguje naše výroba?

Venkovní žaluziescreenové rolety vyrábíme pro naše obchodní partnery – montážní či developerské firmy, vždy na základě objednávky. Firma v objednávce přesně specifikuje rozměry, typ nebo barvu stínění, barvu a typ příslušenství nebo typ motoru. Teprve poté se pouštíme do výroby a u standardních řešení vždy do 10 pracovních dní stínění na míru vyrobíme.

Z praxe můžeme potvrdit, že každá zakázka je trošku jiná – neexistuje nic jako univerzální řešení. I když má spousta domů typově stejná okna, vždy záleží na rovinatosti ostění, tloušťce fasády nebo například výšce parapetu. Kromě samotného stínění se liší i typ, rozměry a barva příslušenství – někdo chce vodicí profily v barvě fasády, jiný v barvě rámů oken. Je úkolem montážní firmy, aby se všemi těmito specifiky počítala, a to během konzultací, zaměření, objednávky i samotné montáže.

Například při zaměření je tolerance přesnosti velmi nízká, v případě šířky žaluzie či rolety pouhé 2 milimetry. Při větší odchylce nebude stínění správně fungovat nebo se rychle zničí.

Z těchto důvodů nemáme na skladě žádné hotové venkovní stínění – s velkou pravděpodobností bychom ho nikdy neprodali, protože by se nenašla stavba, na kterou by skutečně sedělo.

Montáž venkovního stínění mimo jiné zahrnuje také kalibraci motoru nebo kontrolu nastavení koncových poloh.

Nejvíce reklamací způsobuje neodborná montáž

Podle zkušeností našich montážních partnerů je důvodem většiny reklamací neodborné zaměření a instalace svépomocí. Pokud si zákazník zaměřuje okna nebo instaluje stínění sám, existuje velké riziko, že při tom udělá chybu, žaluzie či rolety pak nesedí a brzy se poškodí. Navíc třeba u našich výrobků by automaticky přišel také o záruku.

Proto koncovým zákazníkům doporučujeme, aby se v případě venkovního stínění vždy obrátili na montážní firmu, která má odborné znalosti i zkušenosti se zaměřením včetně montáže. Taková firma pak nese plnou odpovědnost a v rámci záruční doby (v případě NEVY 2+2 roky na žaluzie a 5 let na motory) garantuje, že případné vady na vlastní náklady opraví.

Venkovní stínění je dražší než vnitřní a příprava, zaměření i montáž jsou mnohem složitější. Více jsme téma rozebrali v článku o montáži venkovních žaluzií. Pokud tedy chcete venkovní žaluzie nebo screenové rolety na míru, oslovte montážního partnera, který vám pomůže s výběrem vhodného stínění a následně vše zaměří, objedná i namontuje.


Autor

Eduard Krč

Eduard Krč pracuje jako vedoucí výroby. V NEVĚ dělá od roku 1995, takže patří mezi nejdéle působící zaměstnance ve firmě. Dohlíží na proces výroby, kontroluje kvalitu výrobků a hlídá, aby se všechny objednávky vyrobily v termínu.

Všechny články autora