Žaluzie NEVA jsou kvalitní a chodí včas. Víc nepotřebujeme, říká naše obchodní partnerka

9. 3. 2023

Na první pohled vypadají venkovní žaluzie od všech výrobců stejně, ale když je pak montujete na stavbách nebo posíláte v kontejnerech přes půl světa, kvalita výrobku se projeví. A právě proto se Dagmar Surá, jednatelka společnosti SOLAR-TECHNIK, rozhodla odebírat venkovní žaluzie pouze od firmy NEVA. „Máme teď mnohem méně reklamací a starostí než kdy dříve,“ říká.

Žaluzie musí zvládnout cesty po světě

Firma SOLAR-TECHNIK prodává venkovní i vnitřní žaluzie, rolety, markýzy nebo sítě proti hmyzu. Venkovní žaluzie přitom poslední tři roky odebírá výhradně od firmy NEVA. „Některé české dodavatele jsme hned na začátku zavrhli, protože víme, že své výrobky šidí a používají například plastové komponenty namísto kovových. Typicky horní závěsy lamel. Žaluzie pak tolik nevydrží a naši montážníci je často dokonce ani nechtějí montovat, protože se jim s trochou nadsázky sypou pod rukama už na stavbě,“ říká Surá.

Jelikož SOLAR-TECHNIK navíc dodává venkovní stínění do zahraničí, bezpodmínečně potřebuje, aby žaluzie dorazily v perfektním stavu. „Když pošlete žaluzie v lodních kontejnerech do Norska a ony se po cestě rozbijí, musíte pak na místo vyslat techniky na reklamaci. A celá zakázka už je v tu chvíli ztrátová. Toto si nemůžeme dovolit, jednoduše potřebujeme, aby žaluzie cestu vydržely a dorazily v pořádku. A právě to nám NEVA dokáže zajistit,“ pochvaluje si Surá.

Dodržování termínů je základ

Kromě kvality samotného produktu je pro paní Surou důležité také dodržování smluvených termínů. „Náš dřívější dodavatel měl sice také kvalitní žaluzie, ale často se stávalo, že den před závozem zavolal a řekl, že nám to nestihne dodat. Vy už přitom máte nasmlouvané termíny se zákazníky, domluvené montážníky, auto, všechno. Způsobovalo nám to obrovské problémy. Z doslechu pak vím, že tyto problémy se ještě prohloubily při pandemii covidu, kdy tento dodavatel nebyl schopen zajistit motory a termíny se posouvaly o to častěji.

Samozřejmě i NEVA během covidu měla určité problémy, ale byla na tom s motory o dost lépe – a taky nás vždy zavčasu informovala, pokud se něco zpozdilo. Mohli jsme tak s klienty vše komunikovat s předstihem a nerušili zakázky až na poslední chvíli v den montáže,“ říká Surá. Právě v době krátce před pandemií padlo definitivní rozhodnutí, že venkovní žaluzie bude SOLAR-TECHNIK brát už pouze od NEVY.

Ředitelka firmy SOLAR-TECHNIK Dagmar Surá.

I přes vyšší cenu se to vyplatí

Ředitelka firmy si na NEVĚ pochvaluje také odbornost a vstřícnost. „Náš původní dodavatel měl problémy s fluktuací zaměstnanců a na výkonech to bylo poznat. Poslali třeba roletu s opačně namotanou látkou nebo špatné šroubky a komponenty, které k výrobku neseděly. Tohle se v NEVĚ nestává a opět to zvyšuje hodnotu naší spolupráce.

Narovinu říkám, že venkovní žaluziescreenové rolety od NEVY jsou dražší než u konkurence. Spolupráce s NEVOU se ale i přesto vyplatí. Všechno dostáváte včas, nemusíte tak často jezdit na reklamace, spolupráce je příjemná, zákazníci jsou spokojenější. Takže i když za produkt zaplatíte o něco víc, nakonec jsou zakázky rentabilnější,“ zakončuje Surá.

Chcete se také stát naším obchodním partnerem? Dejte vědět, domluvíme si schůzku a když si vše sedne, můžeme už za pár týdnů vyrábět venkovní žaluzie a screenové rolety i pro vás.


Autor

Miloslav Matoušek

Miloslav Matoušek pracuje v NEVĚ jako marketingový manažer od roku 2018. Studoval na ČVUT v Praze a po studiu se začal věnovat marketingu. Pracovní zkušenosti získal ve firmách HANÁK NÁBYTEK a Student Agency. Zaměřuje se na rozvoj značky a nastavuje dlouhodobé marketingové a obchodní cíle NEVY.

Všechny články autora