Ke spolupráci nás přesvědčila i čistota výroby: v NEVĚ by se dalo jíst ze země, říká náš obchodní partner z Diamond Design

20. 3. 2020

Česká firma Diamond Design má kolem padesátky zaměstnanců a její showroomy najdete v 7 městech České republiky. Když majitel Jiří Rosecký před 10 lety firmu rozjížděl, věnoval se jen interiérům a navrhoval i realizoval vnitřní stínění. Postupem času však svou nabídku rozšířil také o venkovní stínění. Čtěte, jak začala jeho spolupráce s NEVOU a jak ji dnes, s odstupem času, hodnotí.

Žaluzie NEVA jsou produkt, který vidíme jen jednou v životě

Středobodem práce je pro Diamond Design okno. „Začínali jsme jako prodejce vnitřní stínicí techniky. Brzy jsme si ale uvědomili, že nikdy klientovi nenabídneme opravdu kvalitní řešení, když budeme řešit jen jednu stranu okna. Vnitřní část ovlivňuje světelné podmínky a soukromí, vnějšek zase přísun tepla a sluneční energie. Proto jsme chtěli řešit obojí,” vysvětluje Rosecký.

Když se k tomu přidala ještě touha po technicky vyladěném produktu, byla to ideální chvíle pro oslovení NEVY. „Hledali jsme produkt, který v ideálním případě uvidíme jen jednou v životě: bude tak kvalitní, že už se k němu nebudeme vracet kvůli servisu nebo opravám. Šlo nám o životnost, propracovanost a detail. A to všechno jsme u NEVY našli. Navíc je to český dodavatel a vyrábí jen venkovní stínění. To je pro mě záruka, že se na něj plně soustředí a dělají ho dobře,” popisuje Rosecký důvody, které rozhodly pro navázání spolupráce s NEVOU.

Klíčová byla také dostupnost náhradních dílů. „Je pro mě důležité, abychom se s výrobcem spojili klidně po 15 letech a on nám dodal náhradní díly. NEVA tohle jednoznačně umí.”

Diamond Design funguje 10 let, téměř od začátku odebírá firma žaluzie NEVA.

Výroba, ve které by se dalo jíst ze země

Pokud je to možné, Rosecký výběr dodavatele vždy zahajuje návštěvou výroby. U NEVY to nebylo jiné. „Organizace výroby je pro nás známkou toho, jak dodavatel pracuje. Ve výrobě NEVY mě fascinoval propracovaný systém, pořádek i čistota. Nepřeháním, když řeknu, že by se tam dalo jíst z podlahy. A to je v tomto oboru naprosto unikátní věc.”

Zhruba každé dva roky se proto Rosecký do výroby vypraví znovu, spojí to většinou se školením pro partnery, které NEVA pořádá. Pokaždé ho překvapí, kam se výroba zase posunula a jak si dál drží svůj řád a čistotu.

NEVA jako jednička ve venkovních žaluziích

NEVA hraje mezi dodavateli Diamond Design prim. Nikoho jiného totiž v portfoliu venkovních žaluzií nemají. „Obvykle odebíráme každý produkt od dvou dodavatelů – jasně si řekneme, kdo je jednička a kdo funguje jako záložník pro případ, že by jednička měla výpadek. NEVA je ale unikátní. Žádnou dvojku u venkovních žaluzií nemáme a spoléháme se výhradně na ně.” Rosecký oceňuje hlavně korektní chování, kvalitní produkt a dodržování termínů.

Diamond Design navrhuje stínění pro rodinné domy i velké developerské projekty. Občas se setkávají s atypickým řešením a vymýšlí stínění třeba pro rohová okna. I v tom jim pomáhá NEVA.

„Jakmile řešíme komplikovanější projekt, voláme a detaily konzultujeme s NEVOU. Máme jistotu, že společně najdeme nejlepší řešení. Když je potřeba, klidně nám také vyrobí vzorek, abychom náš návrh vyzkoušeli v praxi.”

NEVA je pro Diamond Design jedničkou mezi venkovními žaluziemi.

Jediné, co firmu občas trápí, je rozpočet. Projektoví manažeři se zvlášť v případě tendrů musí vejít do finančního limitu. „Developer mívá nastavený budget, který nesmíme překročit. Občas se do něj nevejdeme kvůli vyšší ceně žaluzií a projekt nevyhrajeme. Ve výsledku jsem za to ale rád – NEVA nikdy nepolevuje ze svých standardů kvality. I když by žaluzie nejspíš dokázala osekat a vyrobit levněji, neudělá to, aby si nepoškodila jméno. A toho si hodně vážím.”

Společně stíní známé stavby po celém Česku

Ve svých referencích mají Diamond Design například realizace pro Žižkovskou věž v Praze, Zlínské filmové ateliéry nebo jízdárnu ve Valtickém zámku. Venkovní žaluzie pak firma instalovala třeba na Baťův institut ve Zlíně nebo v areálu Nové Zbrojovky v Brně. „Takto velké projekty děláme zhruba dvakrát ročně, k tomu ale každý den pracujeme asi na dvou menších zakázkách pro soukromé stavby,” doplňuje Rosecký.

Podle Roseckého přijdou v každém podnikání jednou za čas provozní potíže – zákazník nečekaně vyžaduje expresní dodání nebo obchodník špatně zaměří zakázku a zadání pro výrobu žaluzií se narychlo mění. V té chvíli je nutný partner, který vás podrží. „Ať už řešíme jakýkoliv problém, s NEVOU se vždy nějak domluvíme. Vím, že udělají maximum, aby nám pomohli. Navíc mám rád firmy, kde se potkávám i s majitelem a vše funguje na osobním, přátelském přístupu. Vzpomínám si, když jsme před pár lety zaváděli nový informační systém. Domluvili jsme si schůzku s NEVOU a pobavili se o tom, jak řeší tyhle věci u nich, abychom měli srovnání s další firmou. Bylo skvělé, že se s námi sešli a poradili nám, i když zrovna nešlo o obchod,” uvedl Rosecký.

U svých partnerů v Diamond Design nejvíc oceňují osobní a přátelský přístup.

„Bez nadsázky určitě platí, že spolupráce s NEVOU nastavila vysokou laťku i ostatním dodavatelům. Zjistili jsme, jak vypadá organizovaná výroba, a že není problém, aby nám produkt vždy přišel v perfektním stavu bez podřených profilů nebo chybějících komponent. Když jsem s podnikáním začínal, měl jsem tendenci dodavatele měnit a vysvětlovat jim, jak by měli pracovat. Teď vím, že cesta vede jinudy – hledám dodavatele, kde všechno funguje na 100 % a žádná změna není potřeba. A právě takový dodavatel je NEVA.”

Chcete se také stát naším partnerem? Podívejte se, jaké jsou další výhody spolupráce a ozvěte se nám.


Autor

Miloslav Matoušek

Miloslav Matoušek pracuje v NEVĚ jako marketingový manažer od roku 2018. Studoval na ČVUT v Praze a po studiu se začal věnovat marketingu. Pracovní zkušenosti získal ve firmách HANÁK NÁBYTEK a Student Agency. Zaměřuje se na rozvoj značky a nastavuje dlouhodobé marketingové a obchodní cíle NEVY.

Všechny články autora