NEVA slaví: titul EY Podnikatel roku 2021 Olomouckého kraje putoval k našim majitelům

15. 2. 2022

Zakladatelé a majitelé NEVY vyhráli v soutěži EY Podnikatel roku Olomouckého kraje za rok 2021. Porota ocenila přístup k automatizaci výroby, udržitelné podnikání nebo nadstandardní servis. Čtěte víc o soutěži i o tom, co na ocenění říkají naši majitelé.

„Přišli jsme se jen podívat, jak se cena bude předávat“

Vítězství v soutěži jsme upřímně vůbec nečekali. Naši majitelé se byli spíš jen podívat, jak se cena bude předávat.

Jak ale uvedli členové poroty, významným hodnotícím kritériem letošního ročníku byla udržitelnost. V NEVĚ se dlouhodobě snažíme minimalizovat množství odpadu, na střeše máme solární panely a vymýšlíme další kroky, jak šetřit planetu – třeba díky lisům na zpracování papírového odpadu.

Porota přihlížela také k automatizaci výroby. Technologie zavádíme napříč firmou, od vývojového centra, kde mají vývojáři k ruce 3D tiskárny, až po chytrý systém skladování. Našim výrobním halám dominují nejmodernější stroje, se kterými expedujeme 2 000 venkovních žaluzií týdně do celého světa.

„Za nás je ocenění velkou poctou i překvapením. Tím spíše, že jsme uspěli v tak silné konkurenci, která se neschází každý rok. Určitě je to i závazek do dalšího období, abychom pokračovali stále jako rodinná firma, která má podporu a uznání ostatních,“ uvedli po převzetí ocenění majitelé NEVY Jiří Nesvadbík a Ladislav Vrána.

I díky tomuto ocenění jsme se utvrdili v tom, že směřujeme správným směrem. Cena je hnacím motorem, abychom ani nadále nepolevovali na poli automatizace výroby a ekologie.

Objevili jsme se i v České televizi. Podívejte se na rozhovor s jedním z majitelů NEVY, Jiřím Nesvadbíkem.

Záznam z vysílání České televize
čas 5:05 – 8:11

Kdo a jak vybírá vítěze

Porota soutěže se skládá z vítězů předchozích ročníků. Jsou tak mezi nimi majitelé firem jako Kiwi.com, Alca Plast nebo AVAST Software. Loňským vítězem a předsedou letošní poroty byl Josef Průša, zakladatel a majitel firmy Prusa Research.

Při hodnocení kandidátů se přihlíží k těmto kritériím:

 • podnikatelský duch,
 • tvorba hodnot (pro svůj podnik i společnost),
 • schopnost strategického řízení,
 • celostátní a mezinárodní dopad,
 • inovace (automatizace),
 • čestnost a společenská odpovědnost.

O soutěži EY Podnikatel roku

Entrepreneur of The Year® (tedy u nás Podnikatel roku) je nejprestižnější světová soutěž podnikatelů, kterou založila a organizuje auditorská společnost Ernst & Young. V Česku probíhá od roku 2000. Hlavní soutěž je v Česku rozdělena na úroveň krajů. Z krajských vítězů se následně vybere jeden reprezentant České republiky, který usiluje o mezinárodní ocenění na světovém finále v Monte Carlu.

Souboje se odehrávají i v dalších kategoriích:

 • Nejlepší podnikatelský příběh,
 • cena České televize – Podnikatelský přínos kultuře a umění,
 • EY společensky prospěšný podnikatel roku,
 • začínající podnikatel roku
 • a technologický podnikatel roku.

Dle slov organizátorů není cílem nárůst účastníků. Rozhoduje kvalita přihlášených kandidátů, tedy podnikatelský příběh, poctivost a bezúhonnost.


Autor

Miloslav Matoušek

Miloslav Matoušek pracuje v NEVĚ jako marketingový manažer od roku 2018. Studoval na ČVUT v Praze a po studiu se začal věnovat marketingu. Pracovní zkušenosti získal ve firmách HANÁK NÁBYTEK a Student Agency. Zaměřuje se na rozvoj značky a nastavuje dlouhodobé marketingové a obchodní cíle NEVY.

Všechny články autora