Venkovní žaluzie mi snižují teplotu v místnosti o 4 stupně, říká Tomáš Minařík z Olomouce

26. 1. 2022

Tomáš Minařík z Vilaparku Tabulový Vrch v Olomouci má na prosklené stěně v obýváku nainstalované venkovní žaluzie C‑80 od NEVY. Nabízí mu potřebné soukromí a v létě navíc citelně snižují teplotu v místnosti. Když má lamely vytažené, je v obýváku až 30 °C. Jakmile však žaluzie stáhne a zatemní, teplota se během pár hodin sníží na 26 °C.

Ačkoliv si Tomáš Minařík po koupi nového bytu mohl stínění teoreticky vybrat, stavba byla již připravená na montáž venkovních žaluzií. „Firma Diamond Design tu nachystala podomítkový kastlík, takže jsem toho využil. Oslovil jsem více firem, které montují venkovní žaluzie, nicméně podmínky byly u všech srovnatelné. Vybral jsem proto společnost Diamond Design, protože dělala přípravu a věděl jsem, že už stavbu znají,“ vzpomíná Tomáš Minařík.

Potěšila bezproblémová instalace

Při zaměření a instalaci venkovních žaluzií Tomáše Minaříka potěšilo, že nemusel vůbec nic řešit. „Když se stínění montovalo, nebyl byt ještě hotový a my v něm s přítelkyní nebydleli. Lidé z Diamond Design si okna v obýváku přeměřili a za dva týdny přijeli a žaluzie nainstalovali. Při montáži jsem dokonce ani nebyl na místě, jen jsem jim nechal klíče a oni mi je pak hodili do schránky,“ říká.

Za pár měsíců se s přítelkyní do bytu nastěhoval a venkovní žaluzie si od té doby chválí. „Dřív jsem bydlel v paneláku, kde byly klasické vnitřní žaluzie. Na základní zastínění fajn, ale s těmi venkovními to nejde srovnávat. Byly nespolehlivé, několikrát se mi přetrhl provázek. Venkovní žaluzie jsou úplně jiná liga,“ pochvaluje si.

Venkovní žaluzie přirozeně zapadají do designu dřevěné terasy

Žaluzie ochlazují i chrání soukromí

Jelikož je byt situovaný v přízemí, nejvíce Tomáš Minařík oceňuje, že díky venkovním žaluziím není do jeho obýváku vidět a on se tak cítí bezpečněji. „Žaluzie nám poskytují potřebné soukromí a navozují pocit bezpečí. I když jsme docela daleko od chodníku, díky velké prosklené stěně sem je zvenčí vidět.“

V létě pak venkovní žaluzie citelně snižují teplotu v místnosti. „Nevěřil jsem tomu, ale s žaluziemi je uvnitř skutečně chladněji. Schválně jsem to měřil – s vytaženými lamelami bylo v obýváku 30 °C, když jsem je stáhl a zatemnil, spadla teplota na 26 °C. To je rozdíl, který už v létě poznáte a v tomto směru mě venkovní žaluzie příjemně překvapily,“ říká.

Venkovní žaluzie by Tomáš Minařík každému doporučil.

Všem teď venkovní žaluzie doporučuji

Tomáše Minaříka potěšilo i to, že žaluzie chválí každý, kdo k němu přijde na návštěvu. „Venkovní žaluzie jsou na okně docela výrazné, takže si jich každý všimne. A všichni pro ně mají slova chvály.“

„Aniž bych z toho cokoliv měl, žaluzie teď všem doporučuji. Mrzí mě na nich snad jediná věc – že se vytahují a stahují docela pomalu. Jelikož je ale vytahujeme a stahujeme maximálně dvakrát denně, zas tolik to nevadí. Pokud se někdy budu stěhovat do rodinného domu, určitě budu chtít znovu venkovní žaluzie. A nejspíš znovu oslovím Diamond Design a vyžádám si žaluzie NEVA,“ uzavírá Tomáš Minařík.

Pokud se vám naše venkovní žaluzie také líbí, oslovte některého z našich montážních partnerů. Rádi s vámi cokoliv zkonzultují nebo připraví cenovou nabídku.


Autor

Miloslav Matoušek

Miloslav Matoušek pracuje v NEVĚ jako marketingový manažer od roku 2018. Studoval na ČVUT v Praze a po studiu se začal věnovat marketingu. Pracovní zkušenosti získal ve firmách HANÁK NÁBYTEK a Student Agency. Zaměřuje se na rozvoj značky a nastavuje dlouhodobé marketingové a obchodní cíle NEVY.

Všechny články autora