Až na vrchol: zúčastnili jsme se charitativního výšlapu na Sněžku

V sobotu 25. května asi tři tisícovky dobrovolníků vystoupaly na Sněžku, aby tím podpořily 16letou Evu Mrázkovou – slečnu, které lékaři kvůli vážné nemoci museli amputovat obě nohy. Mezi nadšenými turisty nechyběla ani zhruba padesátičlenná výprava z NEVY.

7. ročník charitativní akce, kterou pořádá Nadační fond KlaPeto, byl letos věnovaný šestnáctileté Evě. Ta před rokem a čtvrt onemocněla zlatým stafylokokem a lékaři jí museli amputovat obě nohy. Eva dokázala díky protézám a obrovské vůli vylézt na vrchol.

Na pochodu se vybralo více než 1,5 milionu korun, které poputují na nákup zdravotních pomůcek pro handicapované děti. NEVA přispěla koupí triček téměř 17 tisíc korun.

Na závěr výšlapu dostala také Eva dárkový šek, za který si může pořídit speciální sportovní protézy a splnit si svůj sen – tančit a sportovat. Přejeme hodně sil.

Přečtěte si o akci více.

7. ročníku charitativní akce se zúčastnili i pracovníci NEVY.

Výšlapu pro handicapovanou Evu Mrázkovou (vlevo) se zúčastnil také nás zaměstnanec Kuba Vrána (vpravo), který měl čerstvě amputovanou nohu. Sněžku pomocí protézy zdolal a za svůj výkon získal oficiální čestné uznání.


Autor

Kateřina Vránová

Kateřina Vránová posílila marketingové oddělení NEVY v roce 2020. Ke své práci copywriterky využívá zejména znalosti, které získala při studiu českého jazyka na Karlově univerzitě v Praze.

Všechny články autora