NEVA staví: sledujte první kroky výstavby školicího centra

1. 6. 2020

Stavba našeho nového školicího centra je v plném proudu. První kroky provází základní stavební úpravy terénu a archeologický výzkum. Přečtěte si, s jakými objevy archeologové přišli tentokrát a jak práce na stavbě pokračují.

V dubnu jsme odstartovali výstavbu administrativní budovy, ve které plánujeme školicí místnost, novou jídelnu pro zaměstnance, reprezentativní showroom a nové kanceláře. Budovu propojíme s venkovní odpočinkovou zónou a plánujeme ji spojit venkovními chodbami s dalšími budovami v areálu.

Co našli archeologové při výkopu základů

Výkopové práce u všech staveb v našem areálu provází už tradičně archeologický výzkum. Je nutný kvůli hustému osídlení tzv. „Kralického háje“, tedy dnešní průmyslové zóny okolo Prostějova. Archeologové tentokrát narazili na úlomky nádob z kultury s lineární keramikou, malovanou moravskou keramikou a z platěnické kultury. Dokonce odkryli i základy jednoduchých staveb z původní středověké vsi Rakousky.

Výstavbu školicího centra jsme svěřili firmě E.PROXIMA z Olomouce. Na stavbě zatím proběhly základní výkopové práce, archeologický výzkum a finální příprava povrchu.

Konzultujeme interiér s architektem

Kromě viditelných prací v terénu konzultujeme vybavení a finální vzhled místností s architektem. Řešíme s ním vybavení školicí místnosti a showroomu nebo výběr nábytku, například židlí do jídelny nebo laviček do odpočinkové zóny.

Co jsme při stavbě nečekali

Každou stavbu v NEVĚ provází drobné peripetie. U budovy školicího centra se stavební firmě podařilo při výkopu narazit na hlavní kabel vysokého napětí. Jeho překopnutím jsme sousední NAVOS Farm Technic odřízli od elektrického proudu a naši firmu od přístupu k internetu. S přerušením jsme si ale rychle poradili díky záložnímu zdroji elektrické energie a další škody jsme napravili během pár hodin. Teď je ze situace spíše úsměvná historka.

V těchto dnech navíc finalizujeme další projekt výrobní haly, kterou postavíme v příštích měsících vedle lakovny.

Sledujte další zprávy z našeho areálu, brzy vám celý sled událostí a prací na školicím centru představíme v časosběrném videu.


Autor

Miloslav Matoušek

Miloslav Matoušek pracuje v NEVĚ jako marketingový manažer od roku 2018. Studoval na ČVUT v Praze a po studiu se začal věnovat marketingu. Pracovní zkušenosti získal ve firmách HANÁK NÁBYTEK a Student Agency. Zaměřuje se na rozvoj značky a nastavuje dlouhodobé marketingové a obchodní cíle NEVY.

Všechny články autora